newsletter program pro
stálé zákazníky

Fyzioterapie

První 1  |  2  |  3  |  4 Následující

Autogenní trénink

Autogenní trénink je jednou z nejklasičtějších a nejznámějších relaxačních technik, jež posiluje přirozené samoregenerační mechanismy těla. Jedná se o jedinou techniku „mysli a těla“ vycházející z výsledků lékařských výzkumů. Autogenní trénink umožňuje kontrolu stresu zvládnutím relaxace autonomního nervového systému. „Přepnutí“ do relaxačního stavu lze dosáhnout dobře prováděnými cviky; to znamená, že jsme schopni regulovat naše fyzické a psychologické já podle našich potřeb. Tomu, kdo si přeje naučit své tělo vědomě uvolňovat, se doporučuje duševní a celkové uklidnění.

Typ: Wellness, Medical wellness / Prevence
Účinek: protistresový
Čas procedury: 20 - 30 minutový
Lékařský předpis : ne
Kde je dostupný?

Biocon

Repetitivní pulzní magnetická stimulace. Jedná se o neuro trénink pro zpevnění pánevního svalstva.Tato metoda využívá intenzivních magnetických pulzů k vytvoření indukčních proudů v sensorických a motorických nervových zakončeních v cílové tkáni.

Typ: Léčení
Čas procedury: 20 minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?
Česká Republika

ERGO-TERAPIE

 Ergo-terapie je specifickým typem rehabilitace určené ke zlepšení funkčních tělesných schopností pro každodenní činnosti, s cílem zlepšit sebejistotu a nezávislost. V závislosti na typu stavu klienta je ergoperapie zaměřena zejména na ruce a paže, kotníky a také krk, hlavu, hrudník a páteř. Někdy jsou poruchy spojené s problémy mentálních a kognitivních funkcí a řeči. V takových případech je nutná spolupráce mezi ergoterapeutem, psychologem a logopedem. Hodiny terapie trvají 20 minut a jsou předepsané lékařem.

Typ: Léčení
Čas procedury: 10-20 minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?

Extremiter

Extremiter je přístroj pro vakuumkompresivní terapii horních nebo dolních končetin. Střídáním podtlaku a přetlaku dochází ke zlepšení prokrvení, výživy tkání, podporuje se znovuotevření cévních spojek a zmenšení otoků. 

Typ: Léčení
Čas procedury: 25 / láb minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?
Česká Republika

Individuální Cicenas - měkké techniky

"Soft" technika je speciální metoda manuální terapie, zaměřená na měkké tkáně kůže, podkoží a na svaly. Vykonává ji fyzioterapeut, používaje různé techniky, jako dotek, tření, natahování tkáně a pleti, vyšetření a léčba bolestivých bodů. Ošetření se doporučuje k tlumení chronických bolestí krku a hlavy, na uvolnění svalových křečí a odstranění jizev

Typ: Léčení
Čas procedury: 20 minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?

Individuální cvičení Pilates

Individuální cvičení Pilates vede fyzioterapeut a je upraveno pro individuální fyzický stav a cíle hosta. Tato forma cvičení je vynikajícím prostředkem pro zlepšení stability torza a zvýšení ohebnosti nohou, což ve svém důsledku minimalizuje potíže se zády. Cvičení Pilates je navíc vynikající terapií pro zlepšení ovládání dechu, rehabilitaci a prevenci. Lekce cvičení také obsahuje soustředění mysli na tělo, cvičení pro zlepšení svalového tonu, rovnováhy, dýchání a také strečink. Hosté s osteoporózou a vysokým krevním tlakem by se před rezervací lekce měli poradit s lékařem.

Typ: Wellness, Medical wellness / Prevence
Účinek: energizující
Čas procedury: 40 minutový
Lékařský předpis : ne
Kde je dostupný?

Individuální intimní cvičení

Individuální intimní cvičení provádí fyzioterapeut na základě doporučení lékaře. Procedura je účinná jak jako prevence, tak i rehabilitace. Má následující pozitivní efekty: zvýšené uvědomění si a znalosti, léčba několika typů inkontinence, příprava na menopauzu, zlepšení stavu těla po operaci břicha a zlepšení funkce sexuálních orgánů.


Typ: Wellness, Medical wellness / Prevence
Účinek: energizující
Čas procedury: 20 - 40 minutový
Lékařský předpis : ne
Kde je dostupný?

Individuální tělocvik v závěsu

Tělocvik v závěsu je zvláštní forma individuální rehabilitační gymnastiky, která funguje pomocí vyloučení vlivu gravitace. Tělo je umístěno do zvláštního zařízení a klient pod vedením fyzioterapeuta vykonává řadu cvičení. Tato specializovaná metoda je vhodná pro případy slabé svalové síly, zvláště v případech lidí, kteří mají potíže s běžným odporem gravitace.

Typ: Léčení
Čas procedury: 15 minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?

Kinezioterapie

Kineziologická náplast, vyrobená z pružné bavlny, používané také jako zdravotnická pomůcka, se lepí na pokožku, s jej pomocí se dá za krátký čas bez vedlejších účinků tlumit bolest a strnulost.   Pomocí různých odborných technik lepení je náplastí možné dosáhnout korigující anebo regenerační účinek.  Vlivem náplasti se pokožka a vazivo uvolní, zintenzívni se průtok lymfatické tekutiny, zlepší se krevní oběh a utlumí se i tlak, zatěžující receptory bolesti.  Náplast stabilizuje svaly, klouby, zbaví poraněné vazivo zátěže, zabráni vzniku svalových křečí, sníží možnost vzniku zánětů.  Odborně přilepená náplast zůstane na pokožce i 4 - 5 dny.  Nošeni náplasti je pohodlné, je pružná a tak se hýbe spolu s vazivem a nebráni v pohybu.

Typ: Léčení
Čas procedury: 20 minutový
Lékařský předpis : ano
Kde je dostupný?

Klasická masáž - celková

 Léčebná masáž prováděná kvalifikovaným masérem, někdy označovaná jako „klasická“ masáž, využívá během procedury různé techniky. Obecně je masáž zaměřena na oblasti, kde se vyskytly sekundární změny jako následek reakce zranění někde v těle. Cílem je urychlit uzdravovací proces zlepšením prokrvení problematických oblastí. Stejně tak jako zlepšuje tok krve v cílových partiích, může uvolňovat nebo stimulovat svaly a zmírňovat bolest. Masáž je normálně prováděna v následujích oblastech: záda, paže, dolní končetiny, břicho, hrudník a krk. V závislosti na cílové oblasti je buď označována jako „částečná“ nebo „celková“ masáž.

Typ: Léčení, Medical wellness / Prevence
Účinek: protistresový, energizující, detoxikační
Čas procedury: 30-50 minutový
Lékařský předpis : na některých místech
Kde je dostupný?
První 1  |  2  |  3  |  4 Následující
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X