newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 
Piešťany

LÁZEŇSKÉ DEDICVÍ PIEŠŤAN

Lázeňský ostrov Piešťany je jedním z největších a nejoriginálnějších lázeňských komplexů Evropy. Léčivá voda, vyvěrající z deseti termálních pramenů, obsahuje sirovodík a 1500 mg minerálních látek na litr. Po staletí vyvěrají z hloubě Země na povrch přes vrstvu vápence, přičemž je magma ohřívá na teplotu 67°C - 69°C.

Lázně se stali světoznámými poté, co se Adam Trajan o nich zmínil ve své básni v roku 1642. Hlavní pramen nese jeho jméno. 19. staletí přineslo lázeňskému městu neuvěřitelný rozvoj, poté co majitelé odevzdali nájemné právo rodině Winterců. Z těchto dob pochází také symbol města – berlu lámajíci muž, který se zbavil bolestí. Rodina Winterů byla zavázaná modernizaci lázní. V tomto období vznikli budovy Thermia Palace a Irma Spa, postavené v překrásném secesním stylu. Lázně lákali mnoho slavných osobností, mezi jinými rakouského císaře Karola I., spisovatelku Selmu Langerlöf, hudebního skladatele Ferenca Lehára, indické maharádži, arabské šejky i filmové hvězdy.

PŘÍRODNÍ ZDROJE A TYPICKÉ PROCEDIRY

1. Minerální voda
Termální prameny, vyvěrající z hloubě Země, mají vysoký obsah minerálů (1500 mg/liter), vedle toho obsahují také  značné množství síry a sirovodíku. Díky svým jedinečným vlastnostem jsou světoznámé v oblasti léčby těžkých nemocí pohybového ústrojenství, jakož i nemocí svalové a kosterní soustavy, dny a revmatických nemocí. Voda je již po staletí používaná jako nedílná součást rehabilitačních ošetření.

Typické procedury – Minerální koupel
(koupel v bazénu s termální vodou s tzv. „horním přelivem“, anebo formou vanové koupele)
Trvání procedury: 20 minut
Opis procedury: Po uvolňující koupeli v bazénu s přírodní termální vodou teplou 38°C, která tlumí bolesti svalů a kloubů, následuje 15 minutový relaxační bahenní zábal.  
Účinek: Důsledkem působení tepla klesá krevní tlak, síra a minerální látky, vstřebávající se do pokožky, uvolní svaly a brání rozkladu elastinu a kolagenu, nacházejících se ve vazivech a kloubech.

2. Piešťanské bahno
Piešťanské bahno patří k nejkvalitnějším peloidům na světě, s vynikajícimi vlastnostmi přenášení tepla. Bahno tvoří půda, sediment řeky, rozložené organické látky a zřídkavé bakterie. Díky dozrávání v bazénu s termální vodou mají vysoký obsah síry a sirovodíku. Bahenní procedury nabízejí v Piešťanech – ojedinělým způsobem – jako bahenní zábal, anebo jako koupel v bazénu s přírodním bahnem, kde se používá bahno nasáklé vodou termálních pramenů.  
 
Typické procedury – Bazén s přírodním bahnem
Trvání procedury: 5 - 10 minut
Opis procedury: Uvolňuje napětí a bolesti svalů, vzbuzuje intenzivní pocit tepla, léčivé komponenty bahna se vstřebají do pokožky, vedle toho umožňuje i rychlou relaxaci. Hosté často usnou během suchého zábalu po proceduře.
Účinky: Stejné, jako minerální koupel.


Quick view

Danubius Health Spa Resort Thermia Palace *****

"Tradice, styl a fantastické ošetření"

4.8/5 81 Hodnocení

Min. cena EUR 185,00 za pokoj/noc Rezervace
Quick view

Danubius Health Spa Resort Esplanade ****

"Aktivní oddech se sportem a koupáním"

4.8/5 151 Hodnocení

Min. cena EUR 105,00 za pokoj/noc Rezervace
Quick view

Spa Hotel Grand Splendid ***

"Místo setkání na lázeňském ostrově"

4.6/5 226 Hodnocení

Min. cena EUR 64,00 za pokoj/noc Rezervace
Quick view

Vila Trajan **

"V srdci Piešťan"

4.0/5 6 Hodnocení

Min. cena EUR 92,00 za pokoj/noc Rezervace
Quick view

Hotel Jalta & Dependances **

"V srdci Piešťan"

4.7/5 8 Hodnocení

Min. cena EUR 64,00 za pokoj/noc Rezervace
Quick view

Spa Hotel Pro Patria **

Zdraví a uzdravení

4.4/5 26 Hodnocení

Min. cena EUR 111,00 za pokoj/noc Rezervace
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X